Збереження біологічного різноманіття

Збереження біологічного різноманіття в лісах та забезпечення розвитку природно-заповідного фонду

На сьогодні, лісів, підпорядкованих Держлісагентству, уже заповідано 16.6%, при цьому заповідність всієї території держави становить 6.08%. Ліси Агентства займають близько 35% природно-заповідного фонду держави, при лісистості території України – 15,9%. Практично у всіх регіонах заповідність в лісах вища ніж загальнодержавна. Слід відмітити, що за 30 років площа територій та об’єктів природно-заповідного фонду на лісових землях збільшилась в 3,9 рази (площа із 315 тис. га у 1978 р. до 1258 тис. га у 2013 р. і заповідність відповідно із 5,5% до 16,6%).

Відсоток заповідання лісів в Україні перевищує відповідний показник європейських країн. Це свідчить про те, що у лісовому господарстві країни створені більш жорсткі критерії щодо принципів господарювання і вони в повній мірі відповідають вимогам Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття.

Крім того, частка лісів з обмеженим режимом лісокористування за період з 1961 року збільшилась з 34% до майже 50%. В цілому по Україні уже на 40 відсотках вкритих лісовою рослинністю земель заборонено головне користування.

В лісах Держлісагентства створено понад 3 тис. територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 1,2 млн. га.

У підпорядкуванні Держлісагентства знаходиться 13 природоохоронних установ, серед яких: 6 природних заповідників, 6 національних природних парків і 1 господарство-парк, а також 1420 заказники площею понад 624 тис. га, 1134 пам’ятки природи площею 10.4 тис. га, 33 регіональних ландшафтних парки площею 168,8 тис. га, 557 заповідних урочищ площею 79,2 тис. га., 16 дендрологічних парків площею 0,4 тис. га, 46 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва площею 3,6 тис. га.

Із зазначених:

– 290 територій та об’єктів загальнодержавного значення площею 520,4 тис. га.

– 2928 територій та об’єктів місцевого значення площею 737,9 тис. га.


Наявність територій та об’єктів природно-заповідного фонду

по Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господасрства


В лісах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства забезпечується режим охорони 100 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 132 884,94га, в тому числі ДЛФ складає 84882,97га. На частку заповідного фонду припадає майже 18% лісів Львівського ОУЛМГ.

Загалом, серед природоохоронних об’єктів  домінують лісові та ботанічні групи. Основна частина з них знаходиться в Карпатах і на Розточчі, тобто в найбільш лісистих регіонах Львівщини.

До територій та об’єктів  загальнодержавне значення належать: 2 національні природні парки «Сколівські Бескиди» та «Північне Поділля», дендрологічний парк «Рудківський», парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Міженецький парк», заказники «Бердо», «Волицький», «Діброва», «Лешнівський», «Лопатинський» та «Пікуй».

 

До природно-заповідних об’єктів регіонального значення включено території лісогосподарських підприємств, що входять до складу регіональних ландшафтних парків – «Верхньодністровські Бескиди», «Надсянський» та «Равське Розточчя», які підпорядковуються Львівській обласній раді.

З-поміж природоохоронних об’єктів місцевого значення  у віданні лісогосподарських підприємств знаходяться: 45 заповідних урочищ, 21 заказник, 20 пам’яток природи та парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Басівський дендропарк».


Перелік червонокнижних видів рослин на території держлісфонду підприємств Львівського ОУЛМГ


Заходи щодо охорони рідкісних і зникаючих видів тварин, що підлягають особливій охороні на території Львівської області


  

January 3, 2019