Львівське обласне управління лісового господарства

Львівське ОУЛМГ прийняло участь у круглому столі: «Залучення громадянського суспільства до сталого екосистемного менеджменту в Українських Карпатах», який проходив в Національному лісотехнічному університеті України. Захід проводився у рамках проекту «Залучення громадянського суспільства до сталого лісокористування – підтримання демократії через міждисциплінарний дискурс та нові шляхи співпраці та обміну з метою забезпечення прозорості», що фінансується DAAD за рахунок коштів Федерального міністерства зовнішніх відносин Німеччини.

В круглому столі прийняли участь представники з Німеччини, Великої Британії і Фінляндії, науковці Національного лісотехнічного університету України, WWF в Україні та інших громадських організацій.

Представники Львівського ОУЛМГ розповіли про досвід залучення громадянського суспільства в управлінні лісовим господарством через механізми громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області, які затверджені рішенням Львівської обласної ради від 16.02.2016 №77. Лісогосподарські підприємства інформують місцеві громади про плани лісогосподарських робіт та надходження коштів до місцевих бюджетів на сесіях сільських (селищних, районних) рад та сходах сіл, плани-графіки відводів лісосічного фонду та дозволи (лісорубні квитки) розміщені на сайтах Львівського ОУЛМГ та лісогосподарських підприємств, залучення місцевого населення до виконання лісогосподарських та лісовідновлювальних робіт, охороні лісу від самовільних рубок та браконьєрства.

Учасники круглого столу з Німеччини та Фінляндії у своїх виступах поділились досвідом залучення громадянського суспільства до управління в лісовому секторі.

Наголосили на необхідності більшого залучення громадськості до процесів планування лісогосподарських робіт, інформування громадськості про діяльність лісогосподарських підприємств, проведення навчань, тренінгів для громадських організацій та органів виконавчої влади в Україні. На їх думку найбільшою проблемою в Україні є недостатнє інформування громадянського суспільства органами виконавчої влади при прийняті рішення.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

January 4, 2019