Лісові культури : Лісові культури Львівського ОУЛМГ

ЛІСОВІ КУЛЬТУРИ

Лісові культури – це штучно створені лісові насадження, методом висаджування сіянців, саджанців, живців дерев і чагарників чи висіванням їхнього насіння.

Штучне лісорозведення – створення лісових культур на землях, які раніше були під лісом, з метою формування господарсько цінних, високопродуктивних і біологічно стійких деревостанів.

Лісорозведення – створення лісових культур на землях, які раніше не були зайняті лісом.

Захисне лісорозведення – сукупність заходів щодо штучного створення лісових насаджень для захисту с/г угідь, запобігання ерозійних процесів, поліпшення навколишнього середовища.

Лісова рекультивація земель – створення лісових культур на землях, що пошкоджені внаслідок промислової діяльності людини.

Реконструкція лісових насаджень – заміна малоцінних лісових насаджень господарсько цінними, методом створення лісових культур чи рубками догляду.

 

ЛІСОКУЛЬТУРНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЬВІВСЬКОГО ОУЛМГ

У 2016 році працівниками державних лісогосподарських підприємств посаджено 1455 га лісових культур, де було висаджено понад 8,5 млн. шт. садивного матеріалу (сосни звичайної, ялиці білої, модрини європейської, дуба звичайного, бука лісового, клена явора, вільхи чорної та інших). На лісових ділянках з багатими умовами проростання, завдяки якісному виконанню робіт по заготівлі деревини, вдалося досягти природного відновлення лісу, площа таких ділянок становить 1622 га, що становить 51,1 %.

Порівнюючи такі дані з минулорічними, спостерігається деяке зниження, проте ці цифри є свідчення зменшення площ суцільних рубок в лісах держлісфонду. За рахунок зменшення площ суцільних рубок, лісівники Львівщини залишають сталою площу покритих лісом земель, що в свою чергу веде до сталого розвитку природного лісового середовища.

Всі роботи на підприємствах що входять в структуру Держлісагентства виконуються при дотриманні затверджених норм і правил. Значну підтримку та допомогу лісівники Львівщини отримують від наукових працівників Львівського національного лісотехнічного університету України.

Заручившись науковими розробками та рекомендаціями у сфері лісовідновлення та лісорозведення лісівники отримали змогу якісніше та ефективніше виконувати своє першочергове завдання збереження та примноження лісових багатств.



Перспективи на 2017 рік

На 2017 рік обсяги лісовідновлення заплановані на площі 2850 га, з них 1461 га – садіння лісових культур, 1389 га – природне поновлення.

Особливу увагу необхідно приділяти максимальному використанню потенціалу природного відновлення лісів. Для цього необхідно:

– при лісозаготівельних роботах забезпечити максимальне збереження природного поновлення з метою збільшення обсягів ділянок природного залісення.

– велику увагу приділити проведенню заходів із сприяння природному поновленню головних лісоутворюючих порід в залежності від типу лісорослинних умов та умов місця

зростання.

– у всихаючих смерекових лісах необхідно за 1-2 роки до проведення рубок здійснювати посів насіння ялиці.


Відділ лісового
господарства Львівського ОУЛМГ

January 3, 2019