Комунікація з громадськістю : Співпраця з громадськістю

При роботі з громадськістю та засобами масової інформації лісівники Львівщини забезпечують прозорість й відкритість діяльності обласного управління та лісгоспів на місцях, залучають громадськість до прийняття важливих для широкого загалу управлінських рішень щодо лісів, працюють над відновленням позитивної суспільної думки про роботу лісівників та лісової галузі.

Сприяти виконанню вищевказаних завдань покликана створена при управлінні лісового та мисливського господарства Громадська рада, головою якої обраний у 2016р. академік, уповноважений представник Лісівничої академії наук (ЛАН України), д.с.-г. наук, професор С.І. Миклуш.

В царині еколого-просвітницької роботи та висвітлення для громадськості багатосторонньої діяльності наших лісогосподарських підприємств щороку затверджуються плани роботи обласного управління з громадськістю та засобами масової інформації.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, Національний природний парк “Сколівські Бескиди”, ДП «Львівський лісовий селекційно-насінєвий центр» та всі державні лісогосподарські підприємства області створили власні веб-сайти, на яких систематично оновлюється інформація про роботу та важливі події лісової галузі.

Важливим заходом роботи з громадськістю є щорічне проведення Всеукраїнської акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” (проходить з 21 березня – «Всесвітній день лісівництва» по 20 квітня – «День Довкілля»). Головним заходом Акції є посадка дерев і створення нових лісів за широкої участі шкільної та студентської молоді, громадськості, представників органів влади та ЗМІ. В рамах акції проводяться обласні конкурси на кращий твір та кращий малюнок за темою «Людина та ліс», а також конкурс на «Краще шкільне лісництво».

Для роз’яснення важливості робіт з лісовідновлення та лісорозведення, значення для суспільства професії лісівника, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, покликані шкільні лісництва. На базі підприємств обласного управління функціонує 55 шкільних лісництв. В кожному шкільному лісництві діє рада шкільного лісництва, членами якої є учні, вчителі й спеціалісти лісового господарства. В шкільних лісництвах налічується 1085 учнів середніх шкіл.

Екологічному вихованню та екологічній освіті населення, насамперед підростаючого покоління, вихованню у дітей дбайливого ставлення до природи, її різноманітності і багатств, пропаганді різних форм екологічної грамотності в природі покликаний Лісівничий еколого-просвітницький центр, який створений на території ДП «Львівське лісове господарство» у 2006 році. В національному природному парку “Сколівські Бескиди” функціонують ще 3 еколого-просвітницьких центри, які розташовані в Підгородцівському, Майданському та в Бутивлянському лісництвах. На базі цих об’єктів проводяться уроки природи для школярів та інші просвітницькі заходи.

January 3, 2019